2018’de Zinciri Kırma!

Kişisel Gelişim 28 Aralık 2017 - 6:06 355 KEZ OKUNDU 1 YORUM YAPILDI

Booking.com
2018’de Zinciri Kırma!

Zinciri kırma! Yeni yıl geldi çattı. her yeni başlangıç, yeni bir umut, hedef, amaç ve beraberinde birçok sorumluluk getiriyor. Uzun zamandır severek ve ilgi ile takip ettiğim vlogger Barış ÖZCAN, gelenekleri bozmadı ve yeni yıl için 2018’de Zinciri Kırma! içerikli yenib ir video yayınladı.

Hemen hepimizin yapmak istediği veya yapmamak istediği şeyler vardır. Birçoğumuz yeni yıla bazı hedefler yükleriz; mesela yeniyılda spor yapacağım, koşu abndı alacağım, diyete başlayacağım gibi gibi, işte olay burada başlıyor ve kendimize ölçülebilir bir hedef seçiyoruz. Burada ölçülebilir önemli ve can alıcı nokta ki; temenni ile hedef birbirine karıştırılmamalı 🙂

Yeniyılda çok para kazanmak bir hedef olmuyor mesela, bu daha çok bir temenni; çok paranın altı doldurulmalı. Yeni yılda gelirimi iki katına çıkartacağım ya da yeni yılda şu kadar ek gelir sağlayacağım gibi ölçülebilir hedefler planlama yaparken ve hedefe yürürken rotayı belirliyor. Sonrasında Barış ÖZCAN’ın önerisi hedefi ikiye bölmek oluyor ve işin püf noktasının da burası olduğunu vurguluyor.

Kendimize ölçülebilir hedef koyduk ve videoda ki öneri ile ikiye böldük diyelim; geriye kalan bunu rutin haline getirmek yani hergün programlı biçimde yapmak. Kendinizi kontrol altında tutmak için de 2018 Zinciri Kırma Takvimine bir çarpı atsanız hiç fena olmaz, bu size hem motivasyon, hem de kontrol edilebilirlik sağlar.

2018 yılının yeni hedeflere açılan bir kapı olması için daha çok ve planlı çalışmamız gerektiğinin önemini vurgulamama gerek yoktur herhalde. Barış ÖZCAN‘ın da önerilerini izlerseniz muhakkak ki kafanızda ışık yanacak ve hedeflerinize ulaşmanızın alternatif yoıllarını görebileceksiniz.


Harekete Geçmenin Mucizesi

Zinciri kırma! Benim takip eden hemen herkesin Barış ÖZCAN’ı da takip ettiğini düşünerek bu sözün sizlere yabancı olmadığını varsayıyorum. Ne demek bu? Zinciri kırma. Hepsi ve daha fazlası videoda.

2018 Zinciri Kırma Takvimihttp://bit.ly/2018de-zinciri-kirma

Keyifli Seyirler.Hasan YILDIZ
hasan@hasanyildiz.com

Hasan YILDIZ, Girişimci. Doktora Öğrencisi. Fizikçi, Bilgisayar Mühendisi, İş Zekası Uzmanı, İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanı, Yazar. Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı, Girişim Mimarı, Kobi KOÇU.

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öğrenmekten asla vazgeçmeyin!

Öğrenmekten asla vazgeçmeyin. Eski yıllarda öğrenmek için sınıflara, okullara ihtiyaç vark...

Deneyimsiz Eleman Aranıyor

Deneyimsiz Eleman Aranıyor. Evet yanlış duymadınız "

İş mi arıyorsunuz? Deneyiminizi değil yeteneğinizi öne çıkarın

İş mi arıyorsunuz? Deneyiminizi değil yeteneğinizi öne çıkarın.

Görevleri Önceliklendirme ve Başkalarını Yetkilendirme

Görevleri önceliklendirme ve başkalarını yetkilendirme

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU MAKALEYE YAPILAN YORUMLAR ( 1 )

  • Diyet Uzmanı 02 Ocak 2018 / 11:04 Cevapla

    Uzman diyetisyenler ve beslenme danışmanları ile size özel zayıflama yöntemleri ve diyet seçenekleri.