BizBizze 2018 Girişimcilik Programı

Girişimcilik 19 Nisan 2018 - 17:42 26 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Booking.com
BizBizze 2018 Girişimcilik Programı

BizBizze 2018 Girişimcilik ProgramıBizBizze Kadınlar İçin Fikir ve Destek Derneği toplumsal ve ekonomik yaşama aktif bir biçimde katılmak isteyen kadınları güçlendirmek üzere bir yıllık ön hazırlık çalışmasının ardından 2017’de kuruldu. Girişimcilik, İstihdam ve Gönüllülük programlarıyla iş arayan, iş yaşamında güçlenmek, kariyer planında değişiklik yapmak isteyen, iş kurmak isteyen ya da mevcut işlerini iyileştirmek isteyen, gönüllü olarak sivil topluma destek vermek isteyen kadınlara ihtiyaç duydukları desteği sunmayı amaçlıyor.

Bizbizze 2018 Girişimcilik Programı

Girişimcilik programımız, kendi işini kurmak ya da sahip olduğu işi güçlendirmek isteyen kadınları  girişimcinin ihtiyaç duyabileceği destek ve donanımla buluşturmayı hedeflemektedir.

Bizbizze 2018 Girişimcilik Programın Kapsamı

 • Başvuru
 • İlk Adım Görüşmesi – Rehberlik
 • Eğitim
 • Koçluk
 • Mentorluk
 • Danışmanlık hizmetine erişebilirsiniz.

Başvurularınız dernek ilgileri tarafından değerlendirilecek ardından yapılacak eleme sonrası başvuruların uygun bulunanları kabul edilecektir.

Başvurusu kabul edilen adaylar mesleki eğilim ve kişilik envanteri uygulaması ve yüz yüze görüşme içeren bir ilk adım/ rehberlik sürecinden geçecektir.

Program katılımcıları 2 Mayıs – 7 Haziran 2018 tarihleri arasında BizBizze tarafından hazırlanan  16 gün süren ücretsiz eğitim programına katılacaktır.  BizBizze, program süresi boyunca katılımcıların ihtiyaçlarına yönelik eğitim çalışmaları geliştirecektir.  İş fikri bulmaktan, iş fikrini sunulabilir, geliştirilebilir ve para kazanabilir bir modele oturtmaya uzanan bir detayda hazırlanan programda dersler verilecektir. Eğitim içeriği ve ders programı Bizbizze websitesinde ve katılımcılarla birebir, email yoluyla paylaşılacaktır.

Programa katılan kadınlara, ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet üreten ICF Türkiye, vb. kurum ve kuruluşlarla işbirliği geliştirerek ücretsiz danışmanlık, koçluk, mentörlük hizmeti verilecektir.

Girişimclik programımız  J.P. Morgan Chase Vakfı ve  b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi’nin finansal desteğiyle, Habitat Derneği, IdeaSoft Yazılım A.Ş, Inogar, ICF Türkiye, Ashoka Vakfı Türkiye, Assess Danışmanlık,  RGN İletişim A.Ş, Design In Situ, Stage-Co, Mentornity  BT YÖN Yazılım’ın işbirliğiyle Mayıs 2018 – Mart 2020 dönemini kapsayacak biçimde gerçekleşecektir.

Programla iki yılın sonunda katılımcılarımızın kendi işini kurmasını ya da sahip olduğu işini büyütüp güçlendirmesini hedefliyoruz. Programımız bu hedefe ulaşmak için ihtiyaç duyulan hizmetlerden oluşuyor.

Katılımcılara programı tamamlamalarının ardından da ihtiyaç duydukları konularda BizBizze’nin çalışmalarıyla uyumlu olacak nitelikte destek verilmeye devam edilecektir.

Akıl Hocası Nasıl Seçilir?

Bizbizze Kadınlar için Fikir Destek Ünitesi’ne Kimler Katılabilir:

 1. İstanbul’da yaşayan en az lise mezunu 18 yaş üstü, kendi işini kurmak isteyen, iş fikri geliştirmek isteyen ya da var olan girişimini güçlendirmek isteyen tüm kadınlar programa katılabilir.
 2. Bir iş fikrim var, nereden başlamalıyım?
 • Bu benim tutkum; bu tutkuyu iktisada dönüştürebilir miyim?
 • Bir iş yerim olsun istiyorum, yeni bir iş fikri geliştirebilir miyim?
 • Girişimci olabilir miyim? Nasıl hazırlanabilirim?
 • İyi fikirlerim var, destek alabileceğim, danışabileceğim bir merkez var mı?
 • Bir iş yerim var onu nasıl büyütebilirim?
 • Girişimci olarak kendimi nasıl güçlendirebilirim?
 • Girişimci olmak için nasıl iş fikri geliştirebilirim?
 • Bu ve benzeri sorularınız varsa BizBizze 2018 Girişimcilik Programı’na başvurabilirsiniz.

Katılımcının sorumlulukları:

Bizbizze Kadınlar için Fikir Destek Derneği 2018 Girişimcilik Programı’na başvuran kadınlar, ilk adım/ rehberlik hizmeti aldıktan sonra, program içinde yer alan eğitim, danışmanlık, koçluk ve mentörlük hizmetleri için planlanan zamanın %70’ine devam edeceğini taahhüt etmiş olur.

Program hizmetlerine katılım ücretsizdir. Ancak katılımcının hizmet alımı sırasında oluşacak yol, yemek ve benzeri masrafları kendisine aittir.

Programdan yararlanmaya hak kazandığı ve katılımını teyit ettiği halde, mücbir sebepler dışında programa katılmayanlar ve Bizbizze proje ekibini eğitim programı başlamadan önce bilgilendirmeyen yararlanıcılar, daha sonraki dönemlerde Bizbizze’den yararlanamaz, proje kapsamında açılacak olan eğitim ve danışmanlık merkezimizden hizmet alamaz ve faaliyetlerine katılamazlar.

Başvuru Değerlendirme Kriteri

Bizbizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği’nin sunduğu hizmetlerden faydalanacak kadınların, proje hedeflerine katkı sunma konusunda istekli ve motive olmaları, temel değerlendirme kriteri olacaktır.

Değerlendirme Öncelikleri

 • Girişimcilik programına katılan adaylarda beklenenin üstünde başvuru olması halinde, adayların iş fikirlerinde çeşitlilik oluşmasına öncelik verilecektir.
 • Yenilikçi / İnovatif iş fikri sunan adaylara öncelik verilecektir.
 • Hedef kitle için rol-model olma niteliği taşıyan başvurulara öncelik verilecektir.
 • Sosyal fayda yaratan, sosyal inovasyon odaklanan başvurulara ve sosyal girişimcilere öncelik verilir

Başvuru Değerlendirme Süreci:

Bizbizze 2018 Girişimcilik Programı’na katılmak isteyenler buradan başvuru formunu, internet üzerinden doldurarak başvurabilir.

Gelen tüm başvurular, Bizbizze proje ekibi tarafından derlenir. Başvuru formlarının teknik açıdan eksiksiz olup olmadığı kontrol edilir. Uygun adaylar, e-posta ve telefon aracılığıyla İlk Adım Görüşmesi’ne davet edilir. Başvuruları, kabul edilemeyenler Bizbizze proje ekibi tarafından e-posta yoluyla bilgilendirilir.

Başvuran adaylara, program yerleştirmesi öncesinde verilecek bir danışmanlık hizmeti olan İlk Adım Görüşmesi’nden sonra eğitim programı, yeri ve programla ilgili diğer detaylar katılımcılarla paylaşılır ve programa katılımı karşılıklı olarak teyit edilir.

BizBizze 2018 Girişimcilik Program Takvimi

Başvuru Dönemi:  4 – 24 Nisan 2018

İlk Adım – Rehberlik Görüşmeleri: 9-27 Nisan 2018

Eğitimler:  2 Mayıs – 7 Haziran 2018

 

Koçluk Hizmeti: Her girişimci en az 4 seans koçluk hizmeti alacaktır. Bu hizmetin süresi ve takvimi katılımcının ihtiyaç ve taleplerine göre değişiklik gösterebilir.

Mentörlük Hizmeti: Her girişimci en az 6 seans mentorluk hizmeti alacaktır. Bu hizmetin süresi ve takvimi katılımcının ihtiyaç ve taleplerine göre değişiklik gösterebilir

Danışmanlık Hizmeti: Katılımcının ihtiyaç ve taleplerine göre düzenlenir. Hizmette herhangi bir limit söz konusu değildir.

Siz de yukarıda belirtilen detaylara uyan bir girişim sahibi iseniz hemen BizBizze 2018 Girişimcilik Programına başvurabilir ya da Girişimcilik kategorisinden diğer içeriklere göz atabilirsiniz.Hasan YILDIZ
hasan@hasanyildiz.com

Hasan YILDIZ, Girişimci. Doktora Öğrencisi. Fizikçi, Bilgisayar Mühendisi, İş Zekası Uzmanı, İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanı, Yazar. Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı, Girişim Mimarı, Kobi KOÇU.

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yazılım Sektörüne 200Milyon TL Destek

Yazılım Sektörüne 200Milyon TL Destek. KOSGEB KOBİGEL Programı, KOBİ Gelişim Destek Progra...

STARTUP CARNIVAL 2018

STARTUP CARNIVAL 2018. Türkiye’nin en eğlenceli start...

Startup’ını Söyle, Desteği Kap!

Startup’ını Söyle, Desteği Kap! ya da kendi söylemleri ile "...

TAV Technologies Boomerang Hackathon 14-15 Nisan’da!

TAV Technologies Boomerang Hackathon 14-15 Nisan'da! ...

BU MAKALEYE YORUM YAP