Glovyy || Çizim ve Çalışma Eldiveni

Deprem ile YAŞAYABİLMEK!

Hayattan 21 Temmuz 2017 - 10:37 139 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Deprem ile YAŞAYABİLMEK!

Hiç düşünüyor muyuz? İstanbul da büyük bir deprem olsa, mesela Dün Ege Bölgesinde olan ve 15 saniye kadar süren afet gibi…
Düşünmüyoruz, düşünsek boş bulduğumzu her yere bina ve hatta Acil Durum Toplanma Noktalarına dahil beton yığınları kondurmayız.

1999 Depremi oldu, o zamanlar sosyal medya vs gibi anlık haberleşme imkanları yoktu, insanlar çöken GSM hatları sebebiyle iletişim kuramadılar lakin o zamandan bu yana gelişen teknoloji yalnızca sosyal medya gibi detayları hayatımıza koydu. Bunun dışında deprem gibi afetlere dair herhangi olumlu bir adımımız olmadığı gibi negatif yönde ilerlememiz devam ediyor. Doğa ile dalga geçtiğimizi sanıyoruz, alev alan her yeşil alanı imara açıp, kuruyan her dere yatağına devasal beton yığınları dolduruyoruz ve nihayetinde hepimizi o kaçınılmaz gerçek bekliyor.

Deprem ile YAŞAYABİLMEK!

Deprem, Sel gibi afetler öngörülemeyen, önlenemeyen ancak önlem alınabilir olaylardır. Bu tip afetlerin oluşumuna meydan vermeyecek faaliyetleri arttırmalıyız; hemen hepimiz ilköğretim seviyesinde ağaçların bu tip doğal afetlere engel olduğunu öğrendik lakin uygulamada büyük sıkıntılarımız var.

Dönüp bakalım 3-5 yıl önce yanan orman arazileri şuan imara açılmış, otel vs gibi beton yığınlarına mahkum edilmiş durumda; DOĞA İNTİKAMINI ALIR, çünkü DOĞA’nın CANI VAR biz o cana kast edersek acımasızlığını ortaya koyar…

Deprem ile yaşamayı öğrenmek adına detaylı birkaç içerik hazırlayacağım,

Afetsiz GünlerHasan YILDIZ
hasan@hasanyildiz.com

Hasan YILDIZ, Girişimci ; AİBÜ Fizik, ODTÜ BM/CE İş Zekası Uzmanı, Y. İGU, Genç Girişimci, TOplum Gönüllüsü, Creatif Direktör, Düzenli Tüketici, Kapsül Mimarı, KOBİ Koçu, Bilgi İşçisi az yazar çok konuşur herşeye rağmen Fizikçi!

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Trafik Canavarına Günde 13 Kurban Veriyoruz

Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press trafik kazalarının medya raporunu çıkardı. Türki...

II. Abdülhamit’in kızı Fehime Sultan için yaptırılmış yalı

Ortaköy'deki Gaziosmanpaşa Ortaokulu, bilenler vardır aranızda. Sanırım 2002 yılında Ünive...

Herkese Güvenemezsiniz!

Avukatlar Gününüde, bir grup avukat bir araya gelerek güzel bir video yayınladılar, bende destek olmak iste...

Herkeste bir gitme arzusu

Herkeste bir gitme arzusu. Dolar uçuşa geçmiş, başkan...

BU MAKALEYE YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

BU YAZIYA YORUM YAP