Yazılım Sektörüne 200Milyon TL Destek

Girişimcilik 22 Nisan 2018 - 19:27 134 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Booking.com
Yazılım Sektörüne 200Milyon TL Destek

Yazılım Sektörüne 200Milyon TL Destek. KOSGEB KOBİGEL Programı, KOBİ Gelişim Destek Programı 2018 çağrısını yakın zamanda duyuracak. KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı 2018 Yılı Teklif Çağrısı‘na göre, programdan yararlanmak üzere proje sunan KOBİ’ler için KOSGEB tarafından toplam 700 Milyon TL, Yazılım Sektörü KOBİ’leri için ise 200 Milyon TL ayrıldığı belirtiliyor.

Yazılım Sektörüne 200Milyon TL Destek

KOSGEB’de büyük bir dönüşüm başladığı ve bu dönüşümün Türk Ekonomisi ve sanayisinin, teknoloji odaklı dönüşümüyle uyumlu olduğunu, kurumda “katma değerli üretim ve teknoloji tabanlı girişimciliğe nitelikli destek” vizyonunun benimsendiğini belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü; geçen yıl KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında 8 alt kategoride proje çağrısı yayınladıklarını ve 8 bin 355 proje başvurusu aldıklarını belirtti. Bunlardan 3Bin kadar projeye, 742 Milyon TL destek verildiğini belirtirken; 2018 yılında yapılacak KOBİGEL Projelerinden Veri madenciliği, bulut bilişim, nesnelerin interneti, yapay zeka, akıllı uygulamalar, bilgi güvenliği, robot ve otomasyon yazılımları, bilgisayar oyunları alanlarından herhangi birinde faaliyet gösteren KOBİ’lere, toplam 200 milyon lira destek verileceğini belirten bakan, destek programının üst limiti 1 milyon lira olarak belirlendiğinin ehemmiyetini özellikle belirtti.

Sıfırdan Şirket Kurma Kılavuzu

Geçtiğimiz yıl teknoloji tabanlı ve yerli üretime proje kapsamında daha fazla hibe desteği verildiğini yazmıştım. Beklenen o ki, 300 Bin TL geri ödemesiz, 700 Bin TL geri ödemeli olarak verilecek KOBİGEL 2018 Programı projenin gerçekleştirilmesi için gerekli olan personel, makine-teçhizat kalıp, hizmet ve yazılım alımı giderleri için belirlenen oran ve üst limitlerde ödenecek. Proje teklif çağrısı ve diğer detaylar yayınlandığında daha detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağım.Hasan YILDIZ
hasan@hasanyildiz.com

Hasan YILDIZ, Girişimci. Doktora Öğrencisi. Fizikçi, Bilgisayar Mühendisi, İş Zekası Uzmanı, İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanı, Yazar. Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı, Girişim Mimarı, Kobi KOÇU.

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BizBizze 2018 Girişimcilik Programı

BizBizze 2018 Girişimcilik Programı. BizBizze...

STARTUP CARNIVAL 2018

STARTUP CARNIVAL 2018. Türkiye’nin en eğlenceli start...

Startup’ını Söyle, Desteği Kap!

Startup’ını Söyle, Desteği Kap! ya da kendi söylemleri ile "...

TAV Technologies Boomerang Hackathon 14-15 Nisan’da!

TAV Technologies Boomerang Hackathon 14-15 Nisan'da! ...

BU MAKALEYE YORUM YAP