Takip Edilesi Global SEO Blogları

Google SEO 06 Haziran 2016 - 17:16 81927 KEZ OKUNDU 1 YORUM YAPILDI

Booking.com
Takip Edilesi Global SEO Blogları

Dünya da genel olarak Mühendislik Hesaplamalarıyla varlığını gösteren Google Arama Motoru ‘nun varlığı yani internetin olgunlaşması ile boy gösteren bir yapılanma olan “Arama Motoru Optimizasyonu” (Search Engine Optimization, SEO) olgusu her geçen gün değişkenlik göstererek gelişiyor. Ülkemizde farklı algılara sebep olsa da Dünya ‘da bu alanda neler oluyor, mümkün oldukça yakından takip ediyor ve okuyuculara bu alanda mümkün oldukça güncel verileri sunmaya çalışıyoruz.

Esas olarak SEO‘nun şöyle şöyle yapından ziyade DOĞAL OLUN ve Google değil insanlar sizi sevsin önceliğini vurgulamaya çalışıyor bütün yapılanmalar, bunun haricinde her şey daha çok okuyucuyu bir araya getirmekten ibaret.

Takip Edilesi Global SEO Blogları

Bu yazıyı SEO nedir, ne değildir niteliğine getirmemek için sizlere kısa kısa Dünya da ki 23 SEO Blogunu tanıtmaya çalışacağım.

  • Ahrefs SEO Blog

ahrefs

Bunlardan ilki aslında bu yazıyı oluşturmama ilham veren ahrefs.com
ahrefs kategorisinde lider yapılanmalardan olup, kurumsal biçimde yürütülmektedir. Dünya da ki birçok SEO Uzmanı Ahrefs Araçlarını kullandığı bilinmektedir. Blog Bölümü de oldukça aktif ve detaylı bilgiler vermekte.

 

 

backlinko

Dünyanın önde gelen SEO Uzmanlarından kabul edilen Brian Dean tarafından kurulmuştur. İnternet Sitenize nasıl daha çok trafik çekersiniz konusunda çok sayıda e-book yayınlamaktadır.

 

 

 

seroundtable

Barry Schwartz tarafından kurulan SE Round Table SEO ile birlikte SEM yani Arama Motoru Pazarlama (Search Engine Marketing, SEM) olgusu üzerine detaylı bilgiler vermektedir. 20Bin kadar blog içeriği olan yapılanma, farklı sitelere de içerik göndererek daha fazla kitlelere ulaşmaktadır.

 

 

  • Portent

 

portent

20 yılı aşkın süredir Pazarlama, reklamcılık alanında bilgi ve tecrübesini paylaşan Ian Lurie tarafından kurulan Portent sadece SEO alanında değil SEO’nun esas varmak istediği yerden sesleniyor okuyucularına.

 

 

 

distilled

Popüler MOZ Blogundan okuyucularına seslenen Will Critchlow tarafından kurulan Distilled Blogunda yazar bilgi birikimini akıcı ve uygulanabilir bir dille okuyucu ile paylaşıyor.

 

 

 

pointblankseo

Birkaç yıldır varlığını gösteren “Point Blank SEO” aslında SEO Hizmeti veren bir firmanın internet sitesi, aynı zamanda bu alanda yazılmış e-kitap satışı yapıyor. Bilgiler güncel ve tatmin edici.

 

Built Visible
builtvisible

Dijital Medya Pazarlama ve SEO alanında 10 yılı aşkın tecrübesini paylaşan Richard Baxter tarafından kurulan Built Visible bilgi paylaşımlarının yanı sıra SEO Ajansı modelinde hizmet vermektedir.

 

 

 

seerinteractiv

Ülkemizde ki Dijital Ajanslar gibi düşünebilirsiniz Seer Interactive ‘i ancak temel farkı bilgi paylaşıyor olmaları zira Wil Reynolds ismi bu alanda Fortune 500 Firmalarına 2000’li yıllar öncesinden beri hizmet vermektedir.

 

 

 

kikolani

Kristi Hines‘ın içerikleri ile büyüyen Kikolani, Dijital Pazarlama alanında değerli bilgilere yer vermektedir.

 

 

 

seobythesea

Bu alanda eşine nadir rastlanır insanlardan olan Bill Slawski tarafından yapılandırılan SEO by the Sea 20 yılı aşkın süredir bu alanda verilen emeklerin göstergesi gibi. Teşekkürler Slawski.

 

 

 

sugarrae

1998 yılından bu yana Rae Hoffman tarafından olgunlaştırılan Sugar Rae SEO Senaryoları konusunda değerli bilgileri bizlerle paylaşıyor.

 

 

 

citationlabs

Kendilerini “CITATION LABS: ENTERPRISE LINK BUILDING AGENCY, TOOLS & CAMPAIGN INCUBATOR” şeklinde tanımlayan Citation Labs kaliteli işler çıkaran bir SEO Ajansının güncel SEO Blogu, takip etmenizi tavsiye ederim.

 

 

 

dejanseo

DEJAN mükemmel pazarlama ve yenilikçilik için dünya çapında tanınan bir Avustralya kökenli SEO şirketidir.

 

 

 

annielytics

Pazarlama taktikleri ve stratejileri verileri kullanmak istemiyorsanız, bu blogu takip etmeyiniz! 🙂
SEO olgusunun bizde ki en büyük yanlış noktası Dİjital Pazarlama olarak algılanmaması, işte tam bu sebeple Annie Cushing ‘i takip ediniz…

 

 

 

blind5yearold

AJ Kohn tarafından kurulan Blind Five Year Old Seo Blogu, başlangıçş seviyesinden yukarıya doğru detayları öğrenmek isteyenler için ideal bilgi birikimine sahip.

 

 

 

webgnomes

Steve Webb tarafından kurulan Web Gnomes bu listede yer almayı hak ediyır zira içerikleri oldukça faydalı, bir yandan da olmaması gerekiyor çün.kü 1 yılı aşkın süredir içerikler güncellenmiyor.

 

 

 

ipullrank

Yetenek abidesi olarak tanınan Rap Starı Mike King tarafından kurulan I Pull Rank SEO alanında ki bilgilerini toplumla paylaştığı gibi Stratejik SEO alanında hizmet de vermektedir.

 

 

 

mariehayes

Marie Haynes SEO Blogu daha çok Google Ceza algoritmaları alanında detaylı bilgiler sunuyor ve bu alanda profesyonel hizmet veriyor.

 

 

 

greenlaneseo

20 yılı aşkın süredir SEO Alanında hizmet veren Bill Sebald tarafından kurulan Green Lane SEO Firması Dijital Medya alanında birçok kategori de hizmet de vermektedir.

 

 

 

elitestrategie

Teknik SEO alanında Yakın geleceğin en büyük ismi olmaya aday Patrick Coombe tarafından kurulan Elite Strategies SEO Firması, bizlere Florida Sahillerinden sesleniyor. On-Page-SEO algısı üzerine çalışıyor ve bu alanda detaylı bilgiler sunuyor.

 

 

 

midasmedia
Kişisel Markalaşma alanında çalışan Ed Leake ‘ın SEO Blogu.

 

 

 

marketdoc

Girişimci Cody Lister tarafındna oluşturulan blog, Genç SEO Uzmanının deneyimlerini ve stratejilerini barındırıyor.

 

 

 

Martin MacDonald tarafından kurulan Web Marketing School tasarımsal olarak bir sosyal imleme (bookmarking) sitesini andırıyor, güncel ve çok sayıda detaylı içerik bulabilirsiniz.

Takip Edilesi Global SEO Blogları

Takip Edilesi Global SEO Blogları

ahrefs kaynaklı yazıyı mümkün oldukça özet bir biçimde sizlerle paylaşmak istedim, siz de takip ettiğiniz güncel Global/Yerli SEO Bloglarını yorum olarak iletirseniz ilerleyen zamanlarda yeni listeler derleyebiliriz.

SEO alanında takip ettiğim diğer dijital kaynakları da yakın gelecekte derlemeyi planlıyorum, bu sürece dek Google SEO kategorisinde ki yazılarıma göz atabilirsiniz.Hasan YILDIZ
hasan@hasanyildiz.com

Hasan YILDIZ, Girişimci. Doktora Öğrencisi. Fizikçi, Bilgisayar Mühendisi, İş Zekası Uzmanı, İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanı, Yazar. Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı, Girişim Mimarı, Kobi KOÇU.

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huzurlarınızda Penguen 4.0 – Google’ın Gerçek Zamanlı Algoritması

Google, Penguen 4.0 (gerçek zamanlı) algoritmasını re...

Google Adwords & SEO Eğitimi

Eğitimde, internet pazarlamasının en önemli araçlarından olan Adwords ve SEO, Google Adwords ve SEO Sertifi...

Google’ın sizi inandırmaya çalıştığı 5 büyük SEO yalanı!

Google’ın sizi inandırmaya çalıştığı 5 büyük SEO

Moof  Akademi’den Google Adwords ve Seo Eğitimi

Markanız için internet pazarlamasının en önemli araçlarından olan Adw...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU MAKALEYE YAPILAN YORUMLAR ( 1 )

  • Loans 08 Mart 2018 / 18:59 Cevapla

    Abi ben çözüm olarak sizi takip ediyordum ama artık SEO vb. alanlarda yazmıyorsunuz 🙁