Öğrenmekten asla vazgeçmeyin!

Kişisel Gelişim 02 Haziran 2018 - 10:10 3 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Booking.com
Öğrenmekten asla vazgeçmeyin!

Öğrenmekten asla vazgeçmeyin. Eski yıllarda öğrenmek için sınıflara, okullara ihtiyaç varken günümüzde bilgisayarlarımızdan, cep telefonlarımızdan dilediğimiz an eğitim alabiliyor hatta yüksek öğrenim eğitimlerini alabiliyoruz. Eğitim denildiğinde bizim neslin aklına genel olarak Mahmut HOCA gelie. Ne diyordu Mahmut Hoca; “Okul sadece dört yanı duvarla çevrili, tepesinde dam olan yer değildir. Okul her yerdir. Sırasında bir orman, sırasında dağ başı. Öğrenmenin, bilginin var olduğu her yer okuldur.” Mahmut Hoca (Münir ÖZKUL) ‘un da değiği gibi taş yığını bize bilgi vermez; öğrenmek için gerekli olan yegane şey İSTEK!

Bilişimle Gelişen İş Dünyası

İstek demişken Kemal SUNAL‘ı anmadan geçmek olmaz; Kemal SUNAL; 1980 Darbe döneminde ara vermek zorunda kaldığı yüksek öğrenimini tam 27 yılda bitirmişti. İstedi ve başardı. Eğer siz de bir alanda bilgilenmek istiyorsanız internet üzerinden birçok kaynak bulunmakta. Genel olarak bilgi kirliliğinden yorulanlar oluyordur; bu durumun önüne geçmek için birçok düzenli eğitim portalı mevcut hatta Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) önderliğinde kurulan BİLGE İŞ, Bilişimle Gelişen İş Dünyası. Bilge İŞ Eğitim Portalı‘nda onlarca kategoride yüzlerce sektörel eğitim ÜCRETSİZ olarak sunulmakta ve kurs içerisinde sınav ve ödevler ile görevlendiriliyorsunuz. Online eğitimin ÜCRETSİZ olması gelişi güzel bir eğitim olduğu anlamına gelmiyor aksine tıpkı bir akademi ortamında gibi ödevler kontrol ediliyor, puanlanıyor ve yeterli puanı alırsanız sertifikalandırılıyor. bilgeis.net

Online Kurslar – Her An, Her Yerde

Bilge İŞ eğitimleri genellikle başlangıç seviyesinden bir kademe ileriye taşımak için hazırlanmış eğitimler olarak görülmekte. Türk girişimciler tarafından kurulan ve bir Dünya Markası olan UDEMY daha profesyonel eğitimleri cazip bütçelerle sunmaktadır. Türkçe ve diğer birçok dilde online eğitimler sunan UDEMY Platformu, eğitimlerde belirli kalite düzeyi bekleniyor; onlarca mkategoride uzmanından eğitimleri inceleyip, beğendiklerinizi satın alabilirsiniz. UDEMY, Bilge İş platformundan sonra Türkçe içeriklerle eğitim sunan en büyük online eğitim platformu. udemy.com

Öğrenmekten asla vazgeçmeyin!

Geleceğini hızlandır. Her zaman, her yerde öğrenin

Avrupa ülkelerinden yaygın olan online eğitim, ülkemizde de akademik eğitimlerde yavaş yavaş boy göstermekte. “Geleceğini hızlandır. Her zaman, her yerde öğrenin.” sloganı ile 6 ana kategori de aralarında BERKELEY, MIT (Massachusetts Institute of Technology), Harvard, Boston Üniversitesi gibi Dünyaca ünlü eğitim kurumlarınında eğitimini barındıran edx.org aracılığı ile İNGİLİZCE Akademik Eğitimler alabilirsiniz.

Çevrimiçi olarak dünyanın en iyi kurslarına katılın

166 Partner, 28 Ülke 2000’den konuda içerik barındıran coursera.orgÇevrimiçi olarak dünyanın en iyi kurslarına katılın.” sloganı ile istediğiniz herhangi bir yerdenb istediğiniz zaman ve istediğiniz sıklıkla online akademik eğitim almanıza, yeni meslekler edinmenize ve hatta yeni yetkinlikler kazanmanızı kolaylaştırabilirsiniz.

Online eğitimlerde önemli olan süreklilik ve hedefleme alışikanlığınızı doğru konumlandırmak. İlgilendiriğiniz eğitimi satın almadan iyi analiz edip, eğitimi bitirmek için kendinize tarihsel ve öğrenme hedefleri koymalısınız. Bundan sonrası uygulama ve yorumlama yeteneğinize kalıyor.

Öğrenmekten asla vazgeçmeyin!Hasan YILDIZ
hasan@hasanyildiz.com

Hasan YILDIZ, Girişimci. Doktora Öğrencisi. Fizikçi, Bilgisayar Mühendisi, İş Zekası Uzmanı, İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanı, Yazar. Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı, Girişim Mimarı, Kobi KOÇU.

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deneyimsiz Eleman Aranıyor

Deneyimsiz Eleman Aranıyor. Evet yanlış duymadınız "

İş mi arıyorsunuz? Deneyiminizi değil yeteneğinizi öne çıkarın

İş mi arıyorsunuz? Deneyiminizi değil yeteneğinizi öne çıkarın.

Görevleri Önceliklendirme ve Başkalarını Yetkilendirme

Görevleri önceliklendirme ve başkalarını yetkilendirme

Zamanınızı Etkili Şekilde Yönetme

Zamanınızı Etkili Şekilde Yönetme. Nasıl akşam olduğu...

BU MAKALEYE YORUM YAP