Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor

İnternet & Teknoloji 25 Nisan 2018 - 18:39 32 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Booking.com
Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor. QNB Finansbank ve Microsoft Türkiye işbirliğinde hayata geçen ‘Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor’ projesi, yeni yüzyılın gereklilikleri doğrultusunda çocukların teknoloji okuryazarlığı konusundaki becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

HABİTAT Derneği’nin de paydaş olarak yer aldığı ve 2015 yılında hayata geçirilen proje ile bugüne kadar 37 ilde, 20 kişilik sınıflarda 8-14 yaş arasındaki onbeşbine yakın çocuğumuzun teknoloji odaklı yaratıcılık gücüne ilham katmış gözüküyor.

Kodu Cup Türkiye 2018

Kodu, çocukların bilgisayar oyunu yaratarak programlamanın temellerini eğlenerek öğrenmelerini sağlayan, Microsoft tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir oyun geliştirme aracıdır. Kodu’da komutlar diğer programlama dillerinde olduğu gibi yazılı olarak değil görsel öğeler kullanılarak girilir.

2018 yılında üçüncü kez yapılacak Kodu Cup Türkiye yarışmasına 8-14 yaş arasındaki bütün öğrenciler katılabilir. Teması “Uzayda Yaşam” olan bu senenin yarışmasına başvuru için son gün 30 Haziran 2018 tarihidir. Çocukların 3 kişilik takımlar halinde katılabilecekleri yarışma için başvurular öğretmenleri tarafından yapılmalıdır.

Başvurular arasından 8-11 yaş kategorisinden 5 ve 12-14 yaş kategorilerinden de 5 takım olmak üzere toplam 10 takım, öğretmenleri ve bir velileriyle birlikte İstanbul’da yapılacak finale davet edilecektir.

Finalde yarışmacılar oyunlarını jüri karşısında tanıtacaklardır. Her bir yaş kategorisinden ilk üçe kalanlara çeşitli ödüller verilecektir. Birincilere ayrıca Kodu Kupası verilecektir.

Daha fazla bilgi için facebook/minikparmaklargelecegiprogramliyor sayfasını takip edebilirsiniz.

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor, Kodu Cup Türkiye 2018 etkinliği katılım koşulları ve başvuru formunu izleyerek sorularınıza cevap bulurken etkinliğe başvuruda bulunabilirsiniz.
Hasan YILDIZ
hasan@hasanyildiz.com

Hasan YILDIZ, Girişimci. Doktora Öğrencisi. Fizikçi, Bilgisayar Mühendisi, İş Zekası Uzmanı, İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanı, Yazar. Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı, Girişim Mimarı, Kobi KOÇU.

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Slaytlar İle Etkili Sunum Hazırlama

Google Slaytlar İle Etkili Sunum Hazırlama! G...

Kodlama Matematik mi Sanat mı?

Code.YapıKredi ile Geleceğin Kültürel Kodları: Kodlama Matematik mi S...

Bitcoin Yapay Zeka Ürünü Olabilir Mi?

Bitcoin Yapay Zeka Ürünü Olabilir Mi? Youtube üzerind...

Ekipler için Bulutta Ortak Çalışma

Ekipler için Bulutta Ortak Çalışma. İster evden çalış...

BU MAKALEYE YORUM YAP