Ve ışık karanlıkta parlıyor

Kişisel Gelişim 01 Kasım 2017 - 16:16 125 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Booking.com
Ve ışık karanlıkta parlıyor

Ve ışık karanlıkta parlıyor… Tolstoy’un bir denemesinin ismiydi bu.

Aslında her şey o kadar basit ki hayatta, ölüm veya yaşam arasında çok ince bir çizgi var; işte bu çizginin adı da zaman olsa gerek. Evet ondan bahsediyorum, o kadar çok uğraşıyoruz ki yaşamla; bazı şeyleri unutuyoruz. En başta da yaşamayı. Ne zaman istediğin gibi oldun ki hayatta ..evet belki de çok istedin saçları punk yapıp hiç kimseyi takmamayı, belki de denemişsindir banyoda aynanın karşısında sonra ….sonra bilindik şeyler ya ailen , ya okul ya da iş … hepsi sana görmek istediği gibi bakıyor ve sende onların baktıkları gibi görünüyorsun.

Daha Özgüvenli Bir Konuşmacı Olmak İçin 6 Basit Yol

Hiçbir değişiklik yok, sınırlar belirlenmiş nalet sınırlar, kurallar konulmuş , çoktan satın alınmışsın, hem de çok ucuza o kadar ucuz ki ve nedense bunlardan senin haberin yok ,evet dostum birileri
bizim için sınırları ve kuralları çoktan belirlemiş, hey dur bir dakika niye böyle diye sormayı bile akıl edememişsin , çünkü o kadar sıradan olmuş ki her şey ,cinayet haberleri içimizi titretmeyi bırak bir damlası bile etkilemiyor bizi….

Toplum Önünde Konuşma Korkusunu Yenmek İçin 9 Etkili İpucu

Para için her şey, daha çok kağıt parçası, daha çok işkence ,daha çok daha çok ölüm, daha çok savaş, niye benim adıma bizim adımıza karar veriyorlar ben düşünemiyormuyum ki ? Evet düşünüyorum hani bu yurt hepimizindi aslında yurt diye bir şey yok dünya var ve ben dünyada yaşıyorum tıpkı herkes gibi, o zaman niye bu sınırlar var niye birimiz alman , ingiliz , türk, ve de her neyse niye ülke isimlerinin baş harflerini büyük yazmalıyım, yanılmıyorsam herkes insan ve diğer canlılarıda unutmamak lazım bu dünyada hep beraber yaşıyoruz. Sanırım artık niye dememizin zamanı geldi niye metal dinliyorum , niye saçlarımı uzatıyorum vs.. Ve de diğer taraftan niye savaşmak zorundayım , niye para kazanmak için çalışmak zorundayız niye niye.?

Ve ışık karanlıkta parlıyor

Şu anda belki 30 belki 20 yaşındasın belki de 15 ne fark eder sonra sana da diyecekler şöyle yap böyle yap ve artık bıkacaksın evden ayrılmaya karar vereceksin. Kendi çizgini çekeceksin, zaten daha önce var olan bir çizgiye paralel bir şekilde ve bir noktada kesiştiklerini biliyorsun ama aynı düşündüğü için değil, sadece gene çalışmak zorunda olduğun için bir şekilde kirayı ödemen gerekir ama bu da iyidir çizginin diğer uçları bana ait saçlarımı da uzatırım, belki de sevdiğin biri vardır yanında sevgilin ve arkadaşların hep beraber çizginin içindeki çizgide,hayatın biraz olsun kendi istediğin gibi görünmesi bile yeter …

Zayıf Yönlerinizi Güç Olarak Kullanmanın 7 Yolu

Zaten zaman o kadar hızlı ki artık yaşlandığının farkına vardığında geçen günlere çok acıyacaksın. Ama şu an her şeyi yapman gerek 30’undan sonra pek bir şeye gerek kalmayacak. Tıpkı sıd’in dediği gibi (sex pistols)”muhtemelen 25 ime kadar yaşayacağım ama hep kendi istediğim gibi yaşadım diyeceğim ” peki ya biz evet bende artık kendi çizgimi çekeceğim o boktan çizgiye ve bir noktada kesişsek bile diğer uçlar bana birazda olsa kendi istediğimi yapma fırsatı yaratacak….

Aslında her şey karanlık o kadar ki bazen nasıl birbirimizi gördüğümüze şaşıyorum. Aslında kimse kimseyi görmüyor çünkü kimse karanlıkta parlayan ışığı görmek için perdeyi aralamıyor, ışığı görmek istiyorsan kendi ışığını yakmausın muhakkak birileri ışığı görüp içeri girer.

Dünyayı değiştirmek istiyorsanız 

O ışık aslında o kadar karanlık bir yerdeki, ama ışık bu adı üstünde karanlıkta parlıyor ve sen onu görüyorsun o senin hepimizin içinde o ışık senin kalbinin temizliği kadar ışık veriyor ne kadar temizse o kadar iyi ışık verir ve daha çok kişi görür…

Belki de bir gün yaparsın istediğin her şeyi , dakikalarca sana yeşil yanmasını beklersin ve tam yandığında hiç takmadan senin hakkını çiğnemeye çalışan arabanın üzerinde zıplayarak karşı tarafa geçersin. Hiç kimseyi umursamazsın, yolda senin geçmene engel olan bir sürü boka çarparak kendi yolunun üstünde sana engel olan hiçbir şeyi takmadan devam edersin yoluna yol senin yolun hiç durma devam et .

Karanlıktaki ışığı bulana kadar.Hasan YILDIZ
hasan@hasanyildiz.com

Hasan YILDIZ, Girişimci. Doktora Öğrencisi. Fizikçi, Bilgisayar Mühendisi, İş Zekası Uzmanı, İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanı, Yazar. Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı, Girişim Mimarı, Kobi KOÇU.

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deneyimsiz Eleman Aranıyor

Deneyimsiz Eleman Aranıyor. Evet yanlış duymadınız "

İş mi arıyorsunuz? Deneyiminizi değil yeteneğinizi öne çıkarın

İş mi arıyorsunuz? Deneyiminizi değil yeteneğinizi öne çıkarın.

Görevleri Önceliklendirme ve Başkalarını Yetkilendirme

Görevleri önceliklendirme ve başkalarını yetkilendirme

Zamanınızı Etkili Şekilde Yönetme

Zamanınızı Etkili Şekilde Yönetme. Nasıl akşam olduğu...

BU MAKALEYE YORUM YAP