Hasan YILDIZ Kimdir?


Hasan YILDIZ Kimdir?

Hasan YILDIZ Kimdir? Ben Hasan YILDIZ, 1984 istanbul Şişli doğumluyum. Evli ve 1 çocuk babasıyım.

12 Yaşında çalışmaya başladım ve halen aktif olarak girişimlerde bulunuyorum.
Sürekli öğrenme prensibine bürünmüş kişiliğimi beslemeye çalışırım. Ruhumun doyması için elimden geleni yapıyorum.

Eğitim Hayatım;

İlk Lisans eğitimimi; Bolu, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik (İngilizce) bölümünde tamamladım.
Sonrasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği eğitimi aldım.
Akabinde İstanbul Yeniyüzyıl Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında Yüksek Lisans Eğitimimi tamamladım.
Nihayetinde aktif olarak Rusya, Southern University (IMBL), İş Sağlığı ve Güvenliği (Ph.D in Occupational Safety and Health) alaında Doktora eğitimine devam ediyorum.

İş Hayatım;

Üniversite yıllarına dek, okuldan arda kalan tüm zamanları çalışarak, üreterek geçirmeye gayret ettim.

Üniversiteye gittiğim ikinci yıl bir Turizm & Seyahat oluşumu kurarak, yerelden kendimce çözüm ortakları edinerek Turizm Operatörlüğü yaptım. 7 yıl boyunca binlerce insanın eğlenmesini sağladık. Süreç sonunda oluşumu bir Turizm firmasına devrettik.

2006 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği alanı ile profesyonel olarak çalıştım. Doruk İş Güvenliği firmasında önce Satış Personeli sonrasında Satış Mühendisi ve Eğitim Direktörlüğü görevlerini sürdürdüm.

2008 yılında Hayatımın Fikri projesinde başarılı olarak ödüle layık görülen bir projemiz ile 2009 yılında Didaktik Eğitim ve Bilişim Teknolojileri Araştırma Merkezi firmasını kurarak Eğitim Teknolojileri alanında AR-GE sürecine dahil oldum. Daha sonra firmanın vizyonu dahilinde alanını genişleterek çeşitli sektörlerde girişimler kurarak, bir kısmını sattım. Bu markalardan bazıları;

  • alisveriskeyfim.com – Marka Değeri firmamızda saklı kalmak üzere tüm içeriği ile birlikte bir e-ticaret oluşumuna devrettik.
  • Aristo Yayınevi – 2014 yılında kurucu ortak olarak yer aldığım firma ile önce bir kısmını sonraısnda 2017 Eylül ayında hisselerimi satarak yollarımı ayırdım.

Türksat gibi iletişim devi firmalar da ve taşeronlarında stratejik danışmanlık görevlerinde bulundum.

2017 yılı sürecinde planladığımız iki yeni sektörel oluşumun inşaası için tüm ekibimle var gücümüzle çalışıyoruz. Öncelikle edindiğim tecrübe ve veriyi en iyi şekilde kullanıcı lehine dönüştürmek için çabalıyorum. Bu minvalde; HukukX ve isgisbul markalarını oluşturarak, girişimcilik ekosistemine katkıda bulunuyorum.

 

  • HukukX ile 50Binden fazla hukukçu ile iletişim halindeyiz.
  • İSG İŞ BUL ile 70Bin kadar İş Güvenliği Profesyoneli (Mühendis, Doktor vb.) ile iletişim halindeyiz.

 

Halen aktif olarak KOBİ Koçluğu yapmaktayım. Kobilerin iyileştirme süreçlerinin yönetimi, verimlilik uygulamaları, hibe danışanlığı, proje yönetimi alanlarında bireysel ve kurumsal olarak sektörel ve uygulanabilir süreç danışmanlığı yapmaya devam ediyorum.

Haricen; işletmelerin daha çok satış yapabilmeleri, kârlılık oranlarının arttırılması alanlarında da danışmanlık yapmaktayım.

 

Kitaplarım & Yayınlarım 

  • Güncel İş Güvenliği Mevzuatı, 9786058441873, 2016 Haziran, Aristo YAYINEVİ
  • İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Sınavı Soru Bankası, 9786056700064, 2017 Şubat, Aristo YAYINEVİ
  • Güncel İş Mevzuatı 2017, 9786056700088, 2017 Şubat, Aristo YAYINEVİ
  • Güncel İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı, 9786056700071, 2017 Şubat, Aristo YAYINEVİ
  • ILO Sözleşmeleri, 9786056743863, 2017 Haziran, Aristo YAYINEVİ