Glovyy || Çizim ve Çalışma Eldiveni

#CES2017 LeEco Akıllı Bisiklet

İnternet & Teknoloji 12 Ocak 2017 - 18:18 1162 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

#CES2017 LeEco Akıllı Bisiklet

Las Vegas Tüketici Elektroniği Fuarı 2017 fuarında tanıtılan ilginç ürünleri sizler için kaleme almaya çalışıyorum. CES 2017 En iyi İnovasyon Ödülü içeriğinde bahs ettiğim gibi 2017 ve sonrası elde ettiğimiz teknolojinin uygulama zamanı, diğer bir taraftan yeni gelişmeleri izleme zamanı.

Shift Delete Hakkı ALKAN ‘ın detayları incelediği videoyu izlerseniz ürünün henüz gelişim aşamasında olduğunu görebilirsiniz. Cihaz 4G Teknolojisi ile donatılmış yapısıyla geliştirilebilirliğini arttırıyor. Dahili Batarya ile gelen sistem, araçlarda kullanılan navigasyonun bir nevi daha akıllısı ve Android Tabanlı olması da cabası 🙂

LeEco Akıllı Bisiklet ile dahili hafızasından müzik dinleyebileceğiniz gibi, online müzik dinleme, radyo gibi imkanları bulunuyor. Cihaz bir aracın kilometre sayacı gibi de işlev gösteriyor, aynı zamanda akıllı aydınlatmaya sahip olan LeEco Akıllı Bisiklet navigasyon özelliği de içeriyor. Benim en çok ilgimi çeken özellik ise Walkie Talkie sayesinde bas konuş mantığında işleyen telsiz.

LeEco Akıllı Bisiklet ‘in Çin piyasasından sonra Amerika Pazarında da yer alacağı yakın vadede Avrupa da gözükeceğinin işareti denilebilir, yaklaşık fiyatı 800$ seviyelerinde. Henüz yakın plan da Türkiye Pazarı açıklaması gözükmeyen LeEco Akıllı Bisiklet, ümit ediyorum ki yakın gelecekte ülkemizde de satılacaktır. Yerli üreticiler gerekli atılımları yaparlar ise çok daha hoş olur.Hasan YILDIZ
hasan@hasanyildiz.com

Hasan YILDIZ, Girişimci ; AİBÜ Fizik, ODTÜ BM/CE İş Zekası Uzmanı, Y. İGU, Genç Girişimci, TOplum Gönüllüsü, Creatif Direktör, Düzenli Tüketici, Kapsül Mimarı, KOBİ Koçu, Bilgi İşçisi az yazar çok konuşur herşeye rağmen Fizikçi!

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

#CES2017 Jetgiller Gerçek Oluyor

80'li kuşağın yakından tanıdığı Jetgiller Ailesinin arabası gerçek oluyor. Evet doğru anla...

#CES2017 En iyi İnovasyon Ödülü

Las Vegas Tüketici Elektroniği Fuarı 2017 CES 2017 'de E...

#CES2017 Las Vegas Tüketici Elektroniği Fuarı 2017

Tüketici Elektroniği Fuarı 2017 yılının ilk haftasında Las Vegas'da gerçekleştirildi. 50 yılıdır süregelen ...

Yılın IoT Girişimleri 2016

Nesnelerin İnternet'i (Internet of Things, kısaca IoT), fiziksel nesnelerin birbirleriyle veya daha büyük s...

BU MAKALEYE YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

BU YAZIYA YORUM YAP