#CES2017 Jetgiller Gerçek Oluyor

İnternet & Teknoloji 12 Ocak 2017 - 19:00 873 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Booking.com
#CES2017 Jetgiller Gerçek Oluyor

80’li kuşağın yakından tanıdığı Jetgiller Ailesinin arabası gerçek oluyor. Evet doğru anladınız Uçan Araba yaptılar. Adı araba değil Drone ama önemli olan işlevi, pratik olarak uçabilen bir vasıta. Efendim helikopter bu dediğinizi duyar gibiyim ancak helikopter kadar yer kaplamıyor, neredeyse 1/4’ünden daha z alan kaplıyor; uçmak için uzun pistlere ihtiyacı yok; standart bir Drone Hobi uçağı mantığından çok uzak olmayan EHANG 184, CES2017 Las Vegas Tüketici Elektroniği Fuarının en dikkat çekici ürünlerinden fikrimce.

Las Vegas Tüketici Elektroniği Fuarı 2017

Önceleri yalnızca kendi sonrasında paketleri taşıyan Dronelar artık insan taşıyabilecek hale geldiler. Video da görebileceğiniz drone şimdilik tek kişilik ve 100kg ağırlığında ki insanları taşıyabiliyor. Yaklaşık 25dk kesintisiz havada kalabilen EHANG 184, pil teknolojisi ve ağırlık taşıma kapasitesi arttığında Jetgiller’i yaşamamıza engel kalmayacaktır.

 Hasan YILDIZ
hasan@hasanyildiz.com

Hasan YILDIZ, Girişimci. Doktora Öğrencisi. Fizikçi, Bilgisayar Mühendisi, İş Zekası Uzmanı, İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanı, Yazar. Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı, Girişim Mimarı, Kobi KOÇU.

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Slaytlar İle Etkili Sunum Hazırlama

Google Slaytlar İle Etkili Sunum Hazırlama! G...

Kodlama Matematik mi Sanat mı?

Code.YapıKredi ile Geleceğin Kültürel Kodları: Kodlama Matematik mi S...

Bitcoin Yapay Zeka Ürünü Olabilir Mi?

Bitcoin Yapay Zeka Ürünü Olabilir Mi? Youtube üzerind...

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor. QNB Finansbank...

BU MAKALEYE YORUM YAP