10 Maddede Elon Musk Kimdir?

Hayattan 21 Aralık 2017 - 16:00 141 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Booking.com
10 Maddede Elon Musk Kimdir?

Son yılların popüler ismi;  Elon Musk, adı yüzyılın dahisi olarak anılıyor. Teknoloji dehası Musk, Tesla Motor, SpaceX ve PayPal gibi yatırımlarından sonra küresel ısınmaya savaş açan Solar City için uğraş veriyor. Ben kendisini Girişim Dehası olarak tanımlamayı seviyorum çünkü herkes ona karşı idi ve şimdi herkes yine onu konuşuyor haydi 10 Maddede Elon Musk Kimdir bir bakalım.

 

  • 1971, Güney Afrika doğumlu olan Elon Musk, Pennyslvania Üniversitesi’nde Fizik ve Ekonomi eğitimi aldı. Stanford Üniversitesi’ne kabul edilen Musk, işine odaklanmak için burada ki eğitimini bıraktı.

 

  • 12 yaşında ilk girişiminden 500dolar kazanan Musk, Bir video oyunu için kod yazmış ve bunu dönemin ünlü bir dergisine satmıştır.

 

  • Bu dünyayı insanların mahf ettiğine ve bu sorunu yine insanlığın çözmesi gerektiğine inanan Musk, kendisini Uzay ve Teknoloji alanında çalışmalara adamıştır. Günümüzde insanlığı uzaya taşımaya çalışan bir deli olarak da görülmektedir.

 

  • FinTek kavramı Dünya da yokken; 1999 yılında X.COM ‘u kuran Musk, PayPal sisteminin de ilk modellemesini oluşturmuş oldu.

 

  • 30’lu yaşların başında; uzay taşımacılığı işine merak saran Musk, XSpace adlı hayalini insanlarla paylaştı. Roket teknolojisi ve uzay fırlatma araçları üzerinde çalışan Musk, bu alanda da iddialı olduğunu kanıtladı.

 

VİDEO TAVSİYE – Elon Musk Aslında Kim?

 

  • Tesla Motors ‘un dönüm noktası, kilit kişi olan Musk, elektrikli araba sektörünü gelişmeye ve yeniliklere mecbur bırakmıştır.

 

  • Los Angeles, San Francisco arasını yarım saate indiren bir ulaşım fikrini kendi bütçesi ile yürüttüğü bilinmektedir. Ayrıca Uzaya toplu taşıma konusunda da oldukça çılgın çalışması olduğunu da göz ardı etmemek lazım.

 

  • Çocukluk yıllarında fantastik romanlara ve çizgi romanlara meraklı olduğunu belirten Musk, okul yıllarında günde en az 4 saatini kitap okumaya harcadığını ve bundan zevk aldığını belirtiyor. Musk’ın dahi düşüncelerinde belki de bu alışkanlığının büyük payı var.

 

  • Google’ın kurucularından Larry Page onun hakkında yüzyılın dahisi diye bahsediyor.

 

VİDEO TAVSİYE – Kimdir bu Elon Musk?

 

  • Dünyaca ünlü Vanity Fair dergisi tarafından Dünyanın en önemli ezber bozan insanı seçilmiştir.


Hasan YILDIZ
hasan@hasanyildiz.com

Hasan YILDIZ, Girişimci. Doktora Öğrencisi. Fizikçi, Bilgisayar Mühendisi, İş Zekası Uzmanı, İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanı, Yazar. Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı, Girişim Mimarı, Kobi KOÇU.

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünya Günü 2018

Dünya Günü 2018.

2017 Biterken

Bundan tam 6 yıl önce 24 Aralık 2011 'de “

Doktor’dan Radyo Programı Yeniden

Doktor'dan Radyo Programı başlığı geldi, Ceyhun YILMAZ'ın insatagram üzerinden yayınladığı...

Harika Haftasonları Geçirmeniz İçin Yapmanız Gereken 9 Davranış

Harika Haftasonları Geçirmeniz İçin Yapmanız Gereken en önemli 9 Davranışı sizler için listeledim. Kendiniz...

BU MAKALEYE YORUM YAP